Трапилася ця пригода одного манно-туманного дня, у Будапешті. Шорт інтродакшн: це була групова різдвяна подорож, а коли я мандрувала з групами, завжди виходило
«Подивися, коли новий місяць» – просить мама. Я така «ну ладно», а про себе «Дався тобі той новий місяць… Хоча… Я сама – трохи лунатик… Але мені варто скоріше за повнолунням стежити». В кожного – свої потреби, дивлюся. І тут мене осіняє! «А чого новий місяць кожного місяця – в інший день?» «Бо місячний цикл – 28 днів…» «А чому тоді календарний місяць має 30-31 день?..» «Рік – це повний оберт Землі навколо Сонця…» «Добре-добре, це я ще пам’ятаю… А місяць чому не 28 днів триває?»
І тут мене понесло. Правильно було б, звичайно, цю інфу (як всі нормальні люди) просто загуглити. Але ж цей варіант – не про мене (насправді я відклала його на десерт😉).
Я вирішила акуратно розрізати 1 сонячний рік (чи то пак один вальс Землі навколо Сонця) на рівні скибки, кожна – довжиною у місячний цикл, тобто 28 днів. Всього вийшло 13 з хвостиком місяців.
І тут до мене дійшло: все життя нас обманювали… І як я лиш раніше цього не зрозуміла: нам нав’язують календар! Це не інакше як змова! Оце так конспірологічна теорія… Це ж треба негайно календар виправляти!.. І поки хтось обирає між Юліанським та Грегоріанським, пропоную до Вашої уваги свою авторську версію😊
При моделюванні нового календаря перед винахідницею постало питання: а що ж робити з порами року? Куди новий місяць записувати? Після нетривалих роздумів команда новаторів (я з моїми таракашками, маю на увазі) дійшли консенсусу: запишемо новий місяць до літа! 4 місяці канікул: науковий світ нас підтримає.
«Треба тепер назви місяцям придумати…» «Лиш одному…» – усміхається мама. «Ні! Треба всім! Новий календар – нові місяці!» На додачу вирішила порадувати любителів гороскопу: будуть Вам нові зодіаки! І то мілашні такі, а не тварі потойбічні!:)
Отже, презентую абсолютно новий, Галіанський календар, від астронома-любителя Галини Івасюк (ну, від мене, Ви зрозуміли).
ЗИМА
Ялинчик (1.12-28.12). Зодіак: мандаринки
Сніжень (29.12-25.01). З.: білий-олень
Сріблень (26.01-22.02). З.: синє-небо = 84 дні
ВЕСНА
Теплінь (23.02-22.03). З.: пролісок
Пташень (23.03-19.04). З.: ластівочка
Вишенцвіт (20.04-17.05). З.: кульбабка = 84 дні
ЛІТО
Буянець (18.05-14.06). З.: райдуга
Черешень (15.06-12.07). З.: суничка
Жарень (13.07-9.08). З.: пломбір
Купальчик (10.08-6.09). З.: дельфінчик = 112 днів
ОСІНЬ
Фруктень (7.09-4.10). З.: кавунець
Позолотець (5.10-1.11). З.: берізонька
Затишень (2.11-29.11). З.: шоколадка = 84 днів
Всього: 364 дні
Для конвертації календарів: 1 сніжня відповідає 29у грудня. 28 сніжня = 25 січня. Далі починається сріблень з 1го числа.
Вигода: Місяць у кожному місяці сходить у той самий день. Лунатикам буде зручно орієнтуватися! Тони паперу, затрачені на місячні календарі, залишаються на хатки для білок.
4 місяці, третина року – літо. Тут вигода очевидна, без коментарів.
Адекватні знаки зодіаку (а не монстри потойбічні).
Нюанс: кудись треба розподілити ще 1-2 дні (найпростіше записати до затишня, але чомусь мені хочеться додати їх до літа).
Питання, у якому місяці розпочинати рік, залишається перспективою подальших наукових дискусій. Логічно було би у теплінь – природа оживає, розпочинається новий цикл життя. Але боюсь, люди захочуть триматися традицій. Тому пропоную обирати між ялинчиком і сніжнем – дуже вже ми звикли до мандаринок на Новий рік! (с)
***
P.S. Постфактум гуглила тему. Виявляється, місяць ходить трохи довше – днів так 29.5. Тому й придумали це піанінко з нерівними інтервалами. А от календар такий, як я жартома вигадала, справді існує! Першим його запропонував Огюст Конт у 1845 році, тому і називається він календарем Конта. До речі, ця система має своїх прихильників через зручність у користуванні: кожен місяць розпочинається у понеділок, кожна дата випадає на той самий день тижня. Зайві дні нинішні прихильники вічного календаря відносять на кінець року і не зараховують до жодного тижня – це просто фієста року
А от сам Конт був би зі мною солідарним – він також хотів записати їх до літа, точніше – в середині року, після 6го місяця – щоб люди відпочили.
Ну що я з цього приводу можу сказати? От як він міг мене випередити? Галіанський календар – так звучить краще
А якщо всерйоз, то приємно мати таких однодумців.
Схоже у блозі:
Трапилася ця пригода одного манно-туманного дня, у Будапешті. Шорт інтродакшн: це була групова різдвяна подорож, а коли я мандрувала з групами, завжди виходило
Посвячення в морські котики
В той день я оплатила собі чи не перший у моєму житті «ол інклюзів»! Взагалі я виросла у пострадянські роки
Dolls. Від «Days Of my Life». Історії, які траплялися зі мною щодня.
Mirrors. Про світ, що відображається в мені, і про мене, що відображаюся у світі.
Inter-hearts. Про те, що діється між серцями:) Струмочки тепла, краплинки суму і океан ніжності:)
Good things. Просто вартісні книги та цікаві фільми. На мій смак, звичайно:)