Після історії з ялинкою я стала трошки помішаною на виборах….) Не маю на увазі ті численні трагікомічні перипетії, що спіткали Україну впродовж останніх
У цьому дописі я продовжу хвалитися… (тобто, ділитися своїм життям). А саме тим, що вже цілих 9 місяців я займаюся фітнесом самостійно, без організуючого начала в особі тренера!
Як (а головне – навіщо) це мені вийшло? Все почалося буквально наче у якомусь заїждженому анекдоті – змінила своє життя від Нового року:) Річ у тім, що фітнес-клуби у січні оголошують акції, от я собі у грудні якусь таку підшукувала – щоб і позайматися, і заощадити.
А я на початку року була бідна, як церковна миша. Мені навіть 20 євро на місяць було суттєвим ударом по бюджету. Перебрала кілька клубів: все дорого навіть з акціями. Думаю: можу займатися з українським тренером онлайн. Але ж інтернет!!! Він тут навіть гортання картинок не завжди витримує, не кажучи вже вже про стрім із клубу. Хіба у коридорі ловити і прямо в холі фітнес-зал облаштувати – сусідам на радість. На додачу до цього всього, у мене взагалі не було зайвого часу, щоб виділити його на добирання до клубу, і підлаштовуватися під графік тренера не дуже виходило.
Отже, за відсутності грошей, часу та швидкісного інтернету залишалося займатися самостійно. Чесно кажучи, я не була впевнена, що мені воно вдасться: досі моєї мотивації вистачало хіба на самостійні пробіжки / тренажери в парку, і то – при хорошій погоді. Або ж прийти в зал – щоб тренер задавав ритм. А з іншої сторони, я довго ходила до хороших тренерів і у кожного з них чогось навчилася. «Ти думаєш, мені вдасться? Може, це лиш відмовка така – про самостійні заняття?… А зрештою я все закину, і воно закінчиться нічим?..» – питаю маму для підбадьорення. «Звичайно, вдасться!» На тому і зупинилися – вирішила займатися сама.
Отже, на першому ж тижні Нового року я кинула на підлогу 2 верети (бо на килимок для йоги грошей не було) і розпочала. Моєю ціллю було займатися по годині щодня. Реальність коливалась від 2 до 5 занять на тиждень, залежно від кількості справ, самопочуття і настрою, щоправда десь так по 1,5 години. Зрештою у мене виробився ритм: 3-4 заняття на тиждень орієнтовно по годині двадцять. Викладацький досвід і тут взяв гору. Академічна пара – найкращий інтервал! Один раз викладач – викладач назавжди!
Мої перші тренування відбувалися за принципом «лежати у напрямку до своєї мети». Головне – не зійти з дистанції! Тема занять – діалог зі своїм тілом. Мета – вступити у контакт із фізичною собою, пізнати своє тіло, відчути мʼязи, перевірити, як вони працюють. Я дозволила собі робити все настільки повільно, наскільки виходило. Бо змусити себе займатися по-іншому я просто не могла!
У моєму стратегічному запасі був журнал із кількома комплексами йоги (Так, знову журнал! Я люблю журнали ). Придбала я його раніше, але знала, що колись використаю. І от! Як знайшла!
Йога була мені якраз легкою і на руку, і на початок:) По перше, мені дуже подобається і вдається розтяжка. Я отримую від неї і фізичне, і моральне задоволення. До того ж йога відчувається моїм тілом як дуже гармонійна, приємна, і мені було цікаво не просто механічно повторювати вправи, а розучувати гармонійні поєднання рухів та позицій. Але ближче до початку літа я плавно скотилася з небес йоги на грішну землю фітнесу. Бо якби я продовжила тренуватися у такому темпі, то скупатися могла б хіба у водолазному костюмі.
З фітнесом я була вже дуже добре знайома (дякую моїм хорошим тренерам). А додаткове натхнення і нові вправи можна підчепити в інтернеті: якраз для цієї мети маю кілька крутих підписок в Інстаграмі. До речі, я почала більше встигати – попередню свою програму я тепер виконую за годину, а у залишкові 20 хв поміщаю ті вправи, які досі просто не встигала зробити.
Як тільки я трохи розбагатіла, одразу купила собі килимочок для спорту – такий синій-синій, з магічними лотосами – щоб на кожному занятті занурюватися у свій особистий осередок космосу. А до нього – фітнес резинки і гантельки – теж сині. Взагалі мені були трохи заважкі по 2 кг – мої позбавлені мʼяз руки гнулися під ними, як стиглі колосочки… Але я вирішила, що краще підкачаю руки, ніж відмовлюся від синіх гантельок! От і підкачала!
Звичайно ж, моя «спортивна» історія ще зовсім не закінчена. Чи добилася я поставлених цілей? У якійсь мірі так. Щось вдалося, до чогось продовжую прагнути. Але чи не найбільшим досягненням стали ці 9 місяців самостійних занять, як і те, що я не зійшла з дистанції. А ще підхід до занять спортом, як до способу спілкування зі своїм тілом. Взагалі звичка займатися спортом була одною з найкращих, які я привезла з собою у новий край. Мені подобається, що ця звичка залишилася зі мною і навіть вийшла на новий рівень – хай зовсім трошки, на пів кроку:) Я думаю, для мене було б перемогою, якби моя спортивна історія не мала кінця.
Схоже у блозі
Після історії з ялинкою я стала трошки помішаною на виборах….) Не маю на увазі ті численні трагікомічні перипетії, що спіткали Україну впродовж останніх
Вчора на ніч я прийняла «дуже зважене і доросле рішення» – почитати перед сном історії з консультаційної практики одного психолога. Ніякого сну після
Dolls. Від «Days Of my Life». Історії, які траплялися зі мною щодня. Кумедні, чудернацькі, а іноді трошки сумні. Із філософськими висновками;)
Mirrors. Про пошуки і пізнання себе, свого призначення, шляху. Осмислення пройденого і навколишнього світу. Про світ, що відображається в мені, і про мене, що відображаюся у світі.
Inter-hearts. Про те, що діється між серцями:) Струмочки тепла, краплинки суму і океан ніжності:) Емоції, почуття, відносини… Те, що робить нас живими і надихає жити.
Формула щастя. Мої думки про те, як жити в гармонії із собою та світом, зберігати мир у душі, радість та любов – у серці. Цей розділ містить психологічні техніки.
Танцювальна Вікіпедія. Мій досвід, пов’язаний із уроками танців. Літературне відображення мого задоволення від цього дивовижного мистецтва.
Good things. Просто вартісні книги та цікаві фільми. На мій смак, звичайно:)